pianka sealection 500

Czym jest pianka Sealection 500

Pianka SEALECTION 500 to system poliuretanowej, półsztywnej piany która jest termoutwardzalną, plastikową strukturą komórkową, składającą się z mikroskopijnych komórek, które w większości są otwarte. Jest to piana o niskiej gęstości (6,8kg/m3). Jej struktura jest kształtowana przy pomocy dwutlenku węgla bez uciekania się do użycia związków CFC i HCFC. Dzięki zdolności zwiększania objętości podczas natrysku, wypełnia pęknięcia, szczeliny i dziury i przylega do nieregularnych powierzchni lub podłoży tworząc izolację zamykającą powietrze. Piana mocno przylega do szerokiego spektrum podłoży.

Sealection 500 podczas natrysku zwiększa objętość 100 razy dzięki temu z łatwością uszczelnimy i wypełnimy przestrzenie przy murłacie lub innych elementach konstrukcyjnych. Bardzo ważne jest iż, przy natrysku na dachy z pełnym deskowaniem, pianka nie prowadzi do degradacji drewna. Przy zastosowaniu pianki poliuretanowej Sealection 500 mamy gwarancję paroprzepuszczalności i utrzymania efektu oddychania.

pianka sealection 500       szczęśliwa rodzina wybrała piankę sealection 500

Budowa chemiczna pianki Sealection 500

Pianka SEALECTION 500 jest półsztywną, plastikową pianą, którą otrzymuje się w wyniku kontrolowanej reakcji izocyjanianu (część A) i żywicy (część B). Najważniejsza reakcja izocyjanianu następuje z poliolem zawartym w żywicy, w efekcie czego tworzy się poliuretan. Dodatkowo izocyjanian wchodzi w reakcję z wodą (czynnik spieniający w pianie otwarto-komórkowej) zawartą w żywicy tworząc dwutlenek węgla, który powoduje zwiększenie objętości cieczy do 100 razy względem oryginalnej objętości.

IZOLACJA PIANKĄ SEALECTION 500 ZAPEWNIA:

  • akustyczna pianka sealection 500Akustyczność – ciepłe i ciche domowe otoczenie to podstawa komfortu dzisiejszych czterech kątów. Dzięki zastosowaniu Idealnej Izolacji możemy cieszyć się zarówno ciepłem i ciszą, gdyż izolacja ta ogranicza do minimum hałasy dochodzące z zewnątrz. Przy Idealnej Izolacji odgłosy opadów deszczu czy gradu przestają być uciążliwe a uliczny zgiełk pozostaje na zewnątrz budynku. Pofałdowana struktura, zapewniając efekt tłumienia i rozpraszania fal dźwiękowych powoduje, że materiał idealnie nadaje się do wygłuszania kin domowych i studiów nagrań.
  • zdrowa i bezpieczna pianka sealection 500Zdrowie i bezpieczeństwo – Idealna Izolacja nie posiada zapachu, ogranicza napływ kurzu i alergenów, nie pyli i nie wydziela szkodliwych substancji niszczących warstwę ozonową. Sealection 500 to również  materiał odporny na pleśń, rozrost grzybów i szkodniki, dla których nie stanowi żadnej wartości odżywczej.
  • trwała pianka sealection 500Trwałość i niezmienność w czasie – już po 48 godzinach od nałożenia Idealnej Izolacji Sealection 500 staje się materiałem o niezmiennych parametrach, nie utlenia się, nie kurczy i nie opada. To bardzo istotne zalety w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Pianka nie traci swoich parametrów termicznych, co potwierdza gwarancja producenta równa długości życia budynku.
  • oszczedna pianka sealection 500Oszczędność – dochodząca do 50% kosztów energii generowanych zarówno przez systemy grzewcze i klimatyzacyjne. Efektywność Idealnej Izolacji powoduje, że początkowy koszt ocieplenia zwraca się dużo szybciej, niż w przypadku zastosowania innych izolacji.