ocieplenie poddasza pianką

Zastosowanie pianki – Ocieplenie Poddasza

Wyjątkowe ocieplenie poddasza

szczęśliwa rodzina ocieplenie poddasza

Odpowiednie ocieplenie dachu w przypadku domu jednorodzinnego pozwala zaoszczędzić nawet do 30% całkowitego zapotrzebowania budynku na ciepło. To właśnie izolacja poddasza poddawana jest największemu napieraniu przez ciepłe masy powietrza przemieszczające się ku górze. Dlatego też warto zatroszczyć się o to, aby zminimalizować utratę energii cieplnej za pomocą niezawodnej i hermetycznej izolacji, która sprawi jednocześnie, że dom będzie chłodny latem, a ciepły zimą. Staranne ocieplenie wszystkich przegród w budynku ma na celu zredukowanie kosztów poniesionych na ogrzewanie, bez względu na rodzaj użytego paliwa. Decyzja o doborze najwłaściwszej izolacji poddasza należy do najważniejszych w trakcie budowy, gdyż eksploatacja domu będzie trwać długie lata.

W oferowanej przez nas izolacji natryskowej do ocieplenia poddasza, zapewniamy państwu nadzwyczajną szczelność niemożliwą do osiągnięcia przy zastosowaniu wełny czy styropianu. Pianka poliuretanowa SEALECTION 500 to produkt o świetnych właściwościach izolacji cieplnej, co przyczyniło się do jej wysokiej popularności w budownictwie w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.

Pianka zachowuje swoje właściwości izolacyjne przez długi okres czasu, nie tworzy przerw i łączeń, a w konsekwencji uniemożliwia powstawanie mostków termicznych. Ocieplenie możliwe jest nawet w najmniej dostępnych obszarach i na nietypowych kształtach. Pianka nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi (także podczas nakładania), oraz jest odporna na grzyby i pleśń. Pianka SEALECTION 500 jest zatem przyszłościowym materiałem izolacyjnym.

 • NAJWYŻSZE PARAMETRY IZOLACYJNE
  Nieprzenikniona bariera dla wilgoci, alergenów, kurzu; nie przepuszcza hałasu, zapewnia szczelność budynku.
 • SPADEK KOSZTÓW OGRZEWANIA
  Możliwość zmniejszenia tonażu systemu wymuszonej wentylacji i ogrzewania co równa się zredukowanemu kosztowi wyposażenia instalacji.
 • ODPORNOŚĆ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE
  Pianka łączy i umacnia konstrukcję budynku, czyniąc go odporniejszym na „pracę” konstrukcji, silne wiatry.
 • BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE
  Redukuje emisję CO2. Nie zawiera związków formaldehydu i substancji lotnych zagrażających warstwie ozonowej.
 • IDEALNA PRZYCZEPNOŚĆ
  Zastosowanie dodatkowych klejów i spoiw jest zbędne, aplikacja jest błyskawiczna.
 • SZYBKA REALIZACJA
  Specyfika montażu pianki pozwala na ocieplenie nawet około 300-400 m2 dziennie.

Rodzaje podłoża gdzie może być stosowana

SEALECTION 500 może być naniesiony na szeroką gamę podłóż. Jednakże bardzo istotne jest zachowanie prawidłowej adhezji piany poprzez dokładne przygotowanie podłoża przed wykonaniem instalacji. Podłoże musi być czyste, suche, odkurzone oraz wyczyszczone z oleju, smarów, rosy, luźnej farby czy rdzy. Przed rozpoczęciem aplikacji należy przeprowadzić generalną inspekcję podłoża